BF42tr.com ::: T�rkiye'nin Battlefield Portal� :: BF1942 :: BF2 :: BF2142
 Anasayfa |  Forum  |  İzlediklerim  |  Güncel Konular  |  Yeni Mesajlar  |  Arama  |  Klanlar  |  Takvim  |  Üye Listesi  |  Profil  |  Özel Mesajlar |  Dosyalar |  Galeri 
Sonraki başlık
Önceki başlık

Yeni Başlık GönderCevap Gönder Önceki başlıkArkadaşına Haber VerDosya olarak kaydetPrintable versionÖzel MesajlarSonraki başlık
Yazar Mesaj
FAiX

|DTé|

MesajTarih: 20/12/2012, 18:53  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

İtalyada evlerdeki internet hızı türkiyedeki gibi yani fark yok diyebilirim. Ama bf3 sunucuları 40 ping kadar daha düşük yani evdeki bağlantı hızımız aynı ama bf3 sunucu pingleri daha iyi orada.

Şu zamana kadar türkiyeden bağlandığım türk serverları dahi 50 pingin altında değil. Avrupa standartında internet bağlantımız olmasına rağmen nedense avrupadaki gibi düşük pingli bir sunucumuz yok. Uzun zamandır da böyle birşey göremedik.
Merak ettim neymiş bu sunucu açılmamasının sebebi? Çok mu pahalı veya komple bir bina mı kurulması gerekiyor? neden ülkemizde bir altyapı kurulmak istenmedi?
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etICQ
Stopfirenow

MesajTarih: 21/12/2012, 11:49  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

bence asıl sebep tr de sunucu açılırsa yurtdışından bağlananların çok yüksek ping alacağı düşüncesi.
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönder
KeRR

|aoc - bft|
aoc - bft

MesajTarih: 21/12/2012, 13:15  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

ping ile alakalı olduğunu sanmıyorum avrupanın ortasına türkiye'den daha uzakta olan ülkeler var.. kıbrıs, israil, suudi arabistan gibi.. imkanlarla da alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü bulgaristan gibi ülkelerde bile sunucu var.. belki o ülkeden oyuna bağlanan oyuncu sayısı ile alakalı olabilir...
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
Stopfirenow

MesajTarih: 21/12/2012, 16:24  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Bulgaristan'da Türkiye'den daha çok bf3 oyuncusu olma ihtimali bana pek mantıklı gelmedi.
Belkide datacenterlarımıza güvenmiyorlar.
PePo
Yönetici

Yönetici

MesajTarih: 21/12/2012, 16:39  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

EA sunucuları ancak anlaşmalı olduğu ve gerek donanımını gerek ise yazılım sürümlerini bizzat denetlediği partner şirketlere açtırıyor ve zannederim gelirden hisse alıyor.

Bu nedenle, hem EA hem de şirketler için verimli ve karlı olabilmesi için, donanım ve bant ihtiyacı nispeten yüksek olan BF sunucusu kiralanma potansiyelinin belirli bir eşiği garantilemesi gerekecektir. Türkiye'deki oyuncuların hem EA'yı tatmin edecek, hem de bir sunucu şirketini kar ettirecek sayıda ve süreklilikte sunucu kiralayacağını hiç sanmıyorum.

Öte yandan, kotalar ve adil kullanım limitleriyle hapsedilmiş, özellikle uploadun %99 kullanıcı için 0,8mbit ile kısıtlanarak engellendiği ülkemiz interneti koşullarında, sunucu trafik maliyetlerini de, karlılığını da Avrupa ülkeleri ile kıyaslamak zor olsa gerek.
GizliKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderE-Posta gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNMICQ
FAiX

|DTé|

MesajTarih: 24/12/2012, 15:07  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

teşekkürler,
bundan sonra da sunucu açılmazsa sebebi bunlar demekki.
yani türkiye konumlu açık server olması için illa ea denetimi olması ve bu denetim için ea'ya ücret ödenmesi gerekiyor?

türk sunucularına olanakları sordum , verimli cevaplar aldım , hani diyelimki türkiyede bir sunucu açıldı, durum nasıl olacak?

-> Ping konusunda;
Örneğin İstanbuldasınız;
Istanbul merkezli sunucudan alacağınız ping: 3 ms ile 10-15 ms arasında değişiyor.
Ankara ve İzmir: 20-25 ms
Almanya'dan biri Türkiye'deki sunucuya bağlansa: 50-60 ms 'ye çıkabiliyor ping

-> hızlı tepki veren "SSD diskli" serverlar bu konsepte uygun ve bu yapıda serverlar hâlihazırda türkiyede mevcut. Peki öyle olunca ücrete nasıl yansıyacağı hakkında bir bilgim yok

-> kullanılan veri genişliği üzerinden ücretlendirme yapıyoruz dediler, . Mesela bir kullanıcı 1 saat içinde ne kadar veri alışverişi yaptığı tespit edilerek ona göre tarife ayarlanabiliyormuş. BF3'de veri alışverişi ne boyutta bir bilgim yok. Bu veri genişliği ücreti etkiliyormuş ve bazısında 3 TB veri kullanım limiti varmış ve 64 kişilik sunucu da bunun fazlasıyla yeteceği tahmin ediliyor.

-> sunucular 100 mbit hız olanağı verebiliyormuş. Bu da yeterli bir hız.

Kısacası türkiye'de bf3 için uygun server altyapısı hâlihazırda var ve pingler iyi görünüyor.

Sanırım server açılmamasındaki en büyük engel Pepo'nun da dediği gibi masraflarla ilgili.
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etICQ
Synche

MesajTarih: 29/12/2012, 20:39  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Geçmişte aynı soruyu Türkiye'nin önde gelen sunucu firmalarından Natro'ya sormuştum. Aldığım cevap aynen şu oldu;

Merhaba,
Belirttiğiniz konu ile ilgili bir araştırmamız daha önce olmuştu. Ancak şu anda talep azlığı nedeniyle bu konuda bir ürün sunma konusunda beklemede olduğumuzu belirtmek isteriz. Belirttiğiniz olumlu düşünceler için size ayrıca teşekkür etmek isteriz. Bir süre daha bu tür sunucu satışı yapılmayacağını üzülerek belirtiriz. İyi çalışmalar.

Şenol Yelkenci
NATRO Network & Operation
FAiX

|DTé|

MesajTarih: 1/1/2013, 22:32  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

anladım yani fiyatlar talepleri etkiledi bunda da aynı mesele
HummeR

|c-[MUTA]|
c-[MUTA]

MesajTarih: 20/1/2013, 11:35  Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

merhabalar. Smile
ÇevrimdışıKullanıcı profilini gösterÖzel mesaj gönderMSNM
Mesajları göster:      
Yeni Başlık GönderCevap Gönder Önceki başlıkArkadaşına Haber VerDosya olarak kaydetPrintable versionÖzel MesajlarSonraki başlık

Sonraki başlık
Önceki başlık
Genel Hata
Genel Hata

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 3)

Line : 34
File : page_tail.php